Єрмак замість Богдана. Про кадрові зміни в Офісі президента - Подробиці

Подія: Сьогодні, 11 лютого, Володимир Зеленський звільнив Андрія Богдана з посади голови Офісу президента. Політологи кажуть, що таким чином президент дистанціюється від олігарха Ігоря Коломойського.

Об этом сообщает Роспрес


Деталі: Указ про звільнення №46/2020 опублікували на сайті президента. Водночас іншим указом Володимир Зеленський призначив на цю посаду Андрія Єрмака.


Як передає УП із посиланням на власні джерела в ОПУ, звільненню передувала неприємна розмова Богдана із Зеленським. Після неї голова Офісу президента дав зрозуміти своїм заступникам, що йде у відставку, заявивши, що "тепер кожен сам за себе". Після цього він написав заяву на звільнення.


За свідченням багатьох ЗМІ, Андрій Єрмак, що замінив Богдана на посаді, неодноразово мав із ним конфлікти. Як передає НВ, на думку аналітика експертного центру "Дім демократії" Анатолія Октисюка, між обома "руками" Зеленського не було протистояння, поки вони займалися різними напрямами. Але ситуація змінилася, коли Єрмак окрім зовнішньополітичних питань зацікавився також і внутрішніми.


Нагадаємо, раніше Єрмак був керівником власної юридичної компанії, а також займався кінобізнесом. Більшість його проектів пов’язані із серіалами виробництва ТРК Україна, яка входить до медіахолдингу олігарха Ріната Ахметова. У травні 2019 року він став помічником Зеленського, хоча знайомий із ним був ще задовго до рішення останнього іти у президенти. Обійнявши посаду помічника глави держави, Єрмак щоразу зміцнював свої позиції і у підсумку, як цитує НВ політолога Олексія Гараня став "головним дипломатом країни" або ж, як висловився ексміністр інфраструктури Володимир Омелян, — "другою тінню Зеленського".


Варто також додати, що півроку тому проект "Схеми: корупція в деталях — RFERL" виявив у Єрмака бізнес-зв’язки в Росії. Понад те — журналісти з’ясували, що його партнер (громадянин РФ) пов’язаний із російським сенатором-"єдиноросом" та однокурсником Путіна. Сам Єрмак аргументував це тим, що в 90-х його "просто попросили зареєструвати тут компанію", але "ніяка господарська діяльність через цю компанію в результаті не велася". "Але ми встановили, що це не так — від моменту заснування дохід однієї з їхніх спільних фірм в Україні склав під 40 млн грн", — йдеться на сторінці проекту у Facebook.


Коментарі: Коментуючи перестановку в ОПУ, політолог Михайло Басараб назвав її "символом швидкого закінчення ери Коломойського". "Велика війна між Коломойським і Зеленським — питання часу. Єрмак прийшов надовго, з дуже хорошими тилами і здібностями. Він буде на цій посаді до кінця президентства Зеленського. Якщо не стане прем’єром", — написав він на своїй сторінці у Facebook.


Політолог Вадим Карасьов теж вважає, що рішення Володимира Зеленського означає бажання влади дистанціюватися від Ігоря Коломойського, а також перейти до прагматизму у відносинах зі США та РФ. Про це він заявив у коментарі "Інтерфакс-Україна". "Богдан, незважаючи на спроби дистанціюватися, все ж вважався людиною Коломойського і мав з ним "пунктирний" зв’язок. У Єрмака таких зв’язків немає", — зазначив політолог. Також він додав, що зміна Богдана на Єрмака матиме позитивний вплив на відносини владної верхівки зі США. "Не потрібно забувати, що адміністрація США давно не сприймала Богдана: і за його зв’язки з Коломойським, і за попередню діяльність <...> У цьому сенсі дуже важливо і практичне, і символічне значення цієї заміни, оскільки глава Офісу президента більше не буде "токсичним" для Трампа і його оточення", — резюмував Карасьов.


Лідер партії "Голос" Святослав Вакарчук у заміні керівника ОПУ бачить активізацію зусиль у пошуках миру на Донбасі. "Андрій Єрмак не просто політик і не просто юрист, він — переговорник команди президента з Москвою. Це призначення може означати, що питання Донбасу буде пріоритетом для команди президента. Дуже важливо, щоб при цьому у будь-яких переговорах ключовим було збереження суверенітету та цілісності України та гарантувалося, що жодне політичне питання не буде обговорюватися, доки не будуть вирішені питання безпеки", — зазначив він на своїй сторінці у Facebook.


А нардепка від "ЄС" Ірина Фріз вважає рішення Зеленського свідченням того, що "проросійське оточення президента взяло гору над представниками олігархії" і тепер "у нас буде реванш в "турборежимі". Про це вона написала у своєму Facebook.


Що було раніше: В інтерв’ю "Інтерфакс-Україна" Володимир Зеленський підтвердив, що в його команді є конфлікти, які заважають працювати. "Ми втрачаємо або час, або втрачаємо людей. А всі, хто працюють в Офісі, вони всі професійні люди. Тобто ми сто відсотків когось будемо втрачати. Тому що ти не можеш жити в постійному конфлікті", — заявив президент, ймовірно, маючи на увазі конфлікт Богдана із Єрмаком.


Джерело статті: “https://expres.online/podrobitsi/ermak-zamist-bogdana-pro-kadrovi-zmini-v-ofisi-prezidenta”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя