Близько мільйона гривень потрібно на купівлю нового фіброгастродуоденоскопа

лікарня, фіброгастродуоденоскоп, мікроскоп, рентген апарат

лікарня, фіброгастродуоденоскоп, мікроскоп, рентген апарат Об этом сообщает kontry.in.ua со ссылкой на СМИ.

лікарня, фіброгастродуоденоскоп, мікроскоп, рентген апарат
У Ніжинській центральній лікарні, як у казці, дві новини: одна – хороша, друга – погана. Перша полягає в тому, що для офтальмологічного відділення нарешті придбали операційний мікроскоп. Наразі лікар проводить тестування й, в цілому, задоволені всі: і персонал, і пацієнти. Головний лікар Олександр Костирко не натішиться, бо "цілий штат працівників, а оперувати не було на чому". Тепер ситуація стабілізувалася. Зате не всюди так "райдужно": вийшов з ладу фіброгастродуоденоскоп, а без нього ні шлунок дослідити, ні внутрішню кровотечу зупинити, навіть виявити сторонній предмет неможливо. "Пристрій вкрай важливий для хірургії, – бідкається Олександр Михайлович, – ми ремонтували його вже разів 20 і він просто витратив свій ресурс". Світловолоконний провідник, який є на кінці цього апарату, зламався, а без нього про якісне обстеження не може бути й мови. А щоб придбати новий, потрібно близько мільйона гривень.

А що тепер робити пацієнтам, у яких гостра потреба в ендоскопічному дослідженні? За словами головного лікаря, є ще один резервний фіброгастродуоденоскоп, але він примітивний по якості дослідження. "Ми його забрали з стаціонару, бо нам потрібніший, – говорить О. Костирко. – У нас часто постає питання оперативного втручання черевної порожнини, то ж без цього пристрою ніяк".
Фіброгастродуоденоскопію проводять також у районній лікарні, але там це вартує певну суму. Тож керівництво міськлікарні вже готує лист-прохання на виділення коштів для придбання нового сучасного фіброгастродуоденоскопа.

Є ще одна болюча проблема в вищезгаданому лікувальному закладі: старезний рентген апарат. З приводу його роботи бідкаються як пацієнти, так і лікарі. Не секрет, що знімки, зроблені цим апаратом, може "розшифрувати" лише досвідчений лікар, вони нечіткі, не видно структури, тому важко поставити правильний діагноз.

Працівники НЦМЛ сподіваються, що з придбанням сучасного цифрового рентген апарату допоможуть представники посольства Японії. Координатор Програми безпеки людини "Кусаноне" днями відвідала міськлікарню і на власні очі побачила перемотаний скотчем Ніжинський рентген апарат. Тож тижнів за три буде відомо їхнє рішення, сподіваємось, воно буде позитивне.
Валентина Пильник Додати в:

Джерело статті: “https://pro.cn.ua/ua/press/116086”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя